Co děláme

Vždy se najde důvod jít dál.

Náplň činnosti

Doteky naděje

Doteky naděje z. s. se věnují osvětové činnosti a pomáhají dětem, dospělým i seniorům s hendikepem znovu se začlenit do společnosti.
Učení hrou

Besedy ve školách

Jak fungují naše kompenzační pomůcky? Jak se žije ve tmě? Jak pomoci člověku s hendikepem?

To všechno se děti dozvědí, a navíc si některé činnosti samy vyzkoušejí s klapkami na očích.

Více informací
Posezení s povídáním

Besedy pro veřejnost

Jak žít plnohodnotný život s hendikepem?
Jak můžete pomoci nevidomému člověku? Jak bez zraku barevně sladit oblečení nebo rozeznat bankovky? Renata a její vodící pes Xanto vám předvedou, že život ve tmě není tak černý, jak se může zdát.

Více informací
Pomocná ruka, když nevíte, kudy kam

Sociální poradenství

Poskytujeme základní sociální poradenství lidem, kteří se ocitli v těžké životní situaci. Pomůžeme vám se zorientovat v nových podmínkách a nalézt cestu ze tmy.

Více informací
Začít znovu žít

Reintegrace do společnosti

Začít nový život s hendikepem je velká výzva i boj. My v tomto boji stojíme na vaší straně. Ať už si potřebujete s někým popovídat, zjistit, zda opět dokážete cestovat, nebo jak zacházet s kompenzačními pomůckami, jsme tu pro vás.

Více informací
Jak pomáháme

Připojte se

Osvěta

Rozšiřujeme obecné povědomí o tom, jak se žije lidem s hendikepem a jak jim lze pomoci. Zabýváme se každodenním životem zdravotně postižených lidí a pomáháme těm zdravým pochopit odlišnosti života ve tmě.

Praktická pomoc

Pomáháme lidem, kteří se potýkají se zdravotním hendikepem, znovu najít cestu ze tmy. Naše podpora zahrnuje sociální poradenství, poradenství při výběru a používání kompenzačních pomůcek a další praktické rady. Organizujeme finanční sbírky na nákup pomůcek, ev. asistenčních psů pro hendikepované osoby v nouzi.

Zapojení do života

Propojením světů hendikepovaných a zdravých lidí vznikají nové šance pro obě skupiny. Šance na naplněný život, nové zkušenosti a přátele, šance na seberealizaci. Organizujeme besedy, zážitkové dny, soutěže a výlety, kterých se může zúčastnit každý bez ohledu na věk nebo zdravotní stav.

Mít kolem sebe ty správné lidi je nezbytné.

Náš tým

Kdo jsme

Matkou myšlenky není nikdo jiný než Renata Moravcová. Do realizace projektu se zapojila řada přátel a nadšenců, a tak netrvalo dlouho, a spolek Doteky naděje z. s. byl na světě.

JUDr. Marta Hradecká

Zakládající člen

Ing. Mgr. Petr Tojnar

Místopředseda spolku a zakládající člen

Renata Moravcová

Předsedkyně spolku a zakládající člen