Staňte se dobrovolníkem

Pomáhejte s námi - staňte se dobrovolníkem

„Změňte něčí život“, tak by mohl znít podnadpis tohoto textu. Pomáhat člověku s hendikepem s největší pravděpodobností změní víc, než jen jeden život – také ten váš.

V našem spolku uvítáme každého, kdo chce pomáhat. Je jen na vás, na jakou práci se cítíte. Oceníme pomoc při akcích, zejména soutěžích, a naši členové se zrakovým hendikepem zase potřebují někoho, kdo je bude doprovázet.

Pomoc s organizací událostí

Spolek Doteky naděje organizuje celou řadu událostí, od besed, kulturních akcí po celodenní soutěže nebo setkání. Na každé takové akci nám „koukavci“ pomáhají s nejrůznějšími činnostmi.

Doprovázení člověka s hendikepem

Na výletech a pobytových akcích někteří z našich členů vedle sebe potřebují mít někoho, kdo jim podá pomocnou ruku, když je to třeba. Charakter pomoci se liší od typu hendikepu – například, zda má dotyčný také pohybové omezení a podobně. Zásadní pro nás je, aby si doprovázený i doprovázející rozuměli a společně strávený čas pro ně byl příjemný. Na začátku spolupráce se proto setkáte, abyste si popovídali a vše probrali.

Nemáte zkušenosti?

Nevadí. Pokud jste se ještě nikdy hendikepovaným lidem nepomáhali, nemusíte mít žádné obavy, že práci nezvládnete. Na začátku naší spolupráce se sejdete s některým ze zkušených kolegů, který s vámi vše probere.