Dobruška byla ještě v sobotu ráno zahalena tmou a přesto se na parkoviště u kina již scházeli všichni ti, kteří si přivstali, aby si mohli užít další výlet, který pro ně připravily spolky
DOTEKY NADĚJe, z.s. a
Městská organizace seniorů Dobruška.
Tentokrát byla naše cesta delší a tak jsme již v 6.45 vyráželi za novými zážitky.
V Opočně a v Hradci Králové přistoupili ještě další účastníci a náš počet byl kompletní a hurá na první naše zastavení.
Tím byl pivovar SVIJANY.
Právě zde na nás už v 9. 00 hodin čekala paní průvodkyně. Všichni jsme si oblékly vestičky, aby nás bylo ve výrobě vidět, nasadili potřebné respirátory. Ještě nutná desinfekce rukou a už nám nic nebránilo, abychom se šli seznámit se vším, co se děje, než si pochutnáme na výborném pivu této značky.
Na konec naší návštěvy jsme ještě zašli do firemní prodejny a nakoupili zde nejen něco pro nás, ale i krásné balení piva, jako dárky pro ty, kteří na nás čekali doma.
Před odjezdem na další překvapení tohoto dne, jsme si pochutnali na objednaném obědě, ale i vychlazeném Svijanském pivu.
Čas utíkal nějak rychle a my museli nastoupit do našeho krásného autobusu CK KALOUSEK a ujížděli jsme směrem Mladá Boleslav.
I tady už na nás čekaly naše průvodkyně, které nás provedly muzeem ŠKODA.
Zde jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí a prohlédli jsme si modely této světoznámé značky.
Jejich logo je okřídlený šíp a my z podrobného výkladu našich milých průvodkyň víme, jak vznikl právě tento název loga, ale i samotné značky, ale i že na samotném začátku všeho byli dva šikovní muži a to nikdo jiný, než Laurin a Klement.
Po prohlídce si každý z nás došel dát voňavou kávu a nastal čas odjezdu. Ráno jsme vyráželi za tmy a i náš návrat z dalšího výletu z PUTOVÁNÍ ZA SLUNÍČKEM, byl již zahalen tmou, ale stálo to za to.
Byl to náš další bezva společný den.