U ZOO se nás sešlo 48, řada lidí přijela po vlastní ose. Tam se nás chopila průvodkyně Ilona Kratochvílová, která nám poutavě vyprávěla o kočkovitých šelmách. Potom jsme si mohli „ošmátnout“ (koukavci z blízka prohlédnout) různé kůže, např. ze slona, nosorožce, žirafy, ale i gorily, nebo hyeny.

I o želvách jsme se toho hodně dozvěděli, ale do ruky jsme je vzít nemohli. Víte proč? Protože když nestojí pevně na svých nohách, tak je to pro ně velmi stresující. Ten můj čtyřnohý pomocník se ukázal jako velký obranář. Želvy, které lezly po podlaze, se mu opravdu nelíbily a tak vrčel a štěkal, že kdyby ho člověk neznal, téměř by se ho bál.

Odvážlivci si mohli sáhnout na hada a nechat si ho omotat kolem ruky. Musím se přiznat, že jsem velký posera, protože jsem nenašla odvahu se ho ani dotknout. Ono taky, když někdo stojí před vámi a říká, že má na ruce škrtiče, který je ale hodný a vy na něj nevidíte……. ani dýchat jsem nemohla.

Potom si každý sám vybral, co ho v zahradě zajímá a vydal se svou cestou.
Když jsme přijeli zpátky do Dobrušky, někteří z nás šli ještě společně do hospůdky, kde jsme díky vzorné obsluze Anetky doplnili pitný režim, a hurá domů.

 

Xantíkovi se o želvách nejspíš i zdálo, protože ještě i ze spaní poštěkával a někoho honil.

Až budete mít volný prázdninový den, vydejte se do ZOO ve Dvoře Králové, je tam moc hezky. A když vás bude víc, objednejte si průvodce, stojí to za to. Ale raději nic nechtějte osahávat, ať odejdete se vším, s čím jste tam přišli 🙂

Renata a Xanto