Prodloužený víkend v Žatci.

Na dny od soboty 25. do úterý 28. 9. 2021 připravil spolek DOTEKY NADĚJE, z.s. pobyt pro držitele vodicích a asistenčních psů.

Ti se do tohoto města chmele sjeli i se svými čtyřnohými pomocníky, z celé naší republiky, aby si mohli procvičit za dohledu cvičitelů ze školy výcviku vodicích psů Ing. Heleny Nerglové, nejen potřebné povely, ale i zdokonalit si chůzi se svým psím průvodcem.

Jen psí dědoušek Xantík je už starý mazák a tak vše jen z povzdálí sledoval.

Ubytováni jsme byli v penzionu U parku, ke kterému patří oplocená zahrada, ale i venkovní posezení s grilem, takže večerní program byl jasný.

Dopoledne se procvičovala poslušnost a frekvence, což je chůze v běžném provozu města a zvládnutí všech překážek, které v každodenním životě potkáváme.

V odpoledních hodinách jsme navštívili několik zajímavostí Žatce, jako např.

Chrám chmele a piva, postáli jsme před Chmelovým orlojem, ale zašli jsme se podívat i na nejmenší chmelnici v naší republice.

Od starostky tohoto města jsme obdrželi pozvání na radnici, kde jsme si s ní povídali, ale taky pozorně naslouchali jejímu vyprávění o tomto kraji, i městě samotném.

Při našem loučení nám paní starostka dala všem malý dárek a pozvala nás i na úterní Václavské slavnosti.

Ty se před naším úterním odjezdem staly poslední naší zastávkou ve městě ŽATEC.

Každý čas strávený s bezva lidmi utíká nějak rychleji a tak i nám čtyři společné dny uběhly a nastalo loučení. Naši hafani se naposledy spolu vydováděli v lesoparku a se spoustou nových zážitků a kamarádů se odjíždělo domů.

My se ale někdy zase do Žatce vydáme, protože krásných míst, která stojí za návštěvu tady mají dost a dost a byla by velká škoda je nenavštívit.

Až někdy budete plánovat výlet, zkuste i vy navštívit tento krásný chmelový kout naší země.