Víkend v Maďarsku.

Přesto, že ve čtvrtek 13. 4. 2023 na nás celý den padaly dešťové kapky,několik členů spolků Doteků naděje a Městské organizace seniorů Dobruška, ale i dalších z okresu Rychnov nad Kněžnou se nenechalo otrávit a s dobrou náladou jsme ve večerních hodinách vyráželi autobusem cestovní kanceláře CK KALOUSEK na víkendový pobyt do maďarských termálních lázní Zalakaros.

Na páteční dopoledne bylo pro všechny účastníky připraveno překvapení, a to zastávka v maďarském městě Ábrahámhegy, které se nachází u břehu Balatonu a je partnerským městem Dobrušky. Partnerství těchto měst trvá již více jak 25 let, ale od roku 2006 je díky tehdejšímu starostovi Dobrušky Petru Tojnarovi tato spolupráce postavena na skutečném přátelství mezi lidmi, kteří několikrát za rok přijíždějí z Ábrahámhegy do Dobrušky nebo jezdí z Dobrušky do Ábrahámhegy.

Přivítat nás zde přišlo nejen několik místních, ale i milý pan starosta Vella Zsolt, který nám na přivítanou všem nechal ochutnat jejich domácí hruškovici.

Kromě dobré kávy a pohoštění z tradičních maďarských specialit jsme měli možnost navštívit místní vinařství, kde pro nás starosta Vella Zsolt domluvil ochutnávku několika druhů jejich vín.Mnozí z nás využili i možnosti koupit si výborná vína domů, a to v přilehlém firemním obchůdku.

Před obědem už nastal čas loučení a hurá do hotelu Freya v Zalakaros, kde jsme byli ubytováni.

Celý čas jsme si užívali v různých bazénech se spoustou příjemných zážitků.

Výborná kuchyně, večer s posezením při hudbě, prostě nic nechybělo k tomu správnému odpočinku.

A jak už to bývá, příjemné chvíle utíkají vždy nějak rychle a tak, když se přiblížilo nedělní odpoledne a s ním čas našeho odjezdu, mnozí už si už slíbili, že na podzim vyrazíme znovu.